Szukaj

Strona główna Aktualności Archiwum: styczeń 2010

Archiwum: styczeń 2010

Norma Expert - wrażenia

Piątek, 22 stycznia 2010

W listopadzie 2009r. zadebiutowała na rynku najnowsza wersja najpopularniejszego w Polsce programu do kosztorysowania Norma Expert. Zastosowanymi rozwiązaniami program nawiązuje do konwencji MS Office 2007 oraz Windows 7. Nowa wstążka ikon przejrzyście grupuje funkcje i ułatwia ich intuicyjne stosowanie.

Program obsługuje się bardzo łatwo. Norma Expert przejęła od poprzedniczki wszystkie dobre cechy, i wzbogaciła się o wiele nowych:

• Wygląd: zamiast okien dialogowych wykorzystujemy podczas pracy widoczne wokół tworzonego dokumentu panele. Wstążka poleceń ułatwia dostęp do najważniejszych funkcji programu, a karty widoków pozwalają błyskawicznie przełączać się pomiędzy przedmiarem, kosztorysem czy wydrukami. Edycja stała się wygodniejsza i wydajniejsza dzięki możliwości pracy bezpośrednio na danych bez konieczności wywoływania dodatkowych okien. Większość czynności (np. dodawanie pozycji do kosztorysu, przenoszenie pozycji), można wykonać myszką wykorzystując technikę drag & drop (przeciągnij i upuść).

• Nowy kreator dodawania pozycji: wygodna funkcja, która prowadzi użytkownika przez kompletny proces wyboru danych: wariantów, modyfikacji i interpolacji. Docenią ją zarówno początkujący, jak i zaawansowani użytkownicy. Pozycje można błyskawicznie wstawiać wykorzystując w tym celu zarówno okno widoku katalogów, panel nawigacyjny KNR oraz inny kosztorys.

• Inteligentne autouzupełnianie: funkcja usprawniająca proces tworzenia przedmiarów. Podpowiada, w trakcie wprowadzenia danych, składnię funkcji matematycznych, odwołań do innych pozycji wyświetlając listę dostępnych. W razie pomyłki moduł wyświetla ostrzeżenie wskazujące miejsce i rodzaj popełnionego błędu. W moduł przedmiarowania wbudowano podprogram przedmiarowania wykopów - niezwykle użyteczne w kosztorysowaniu robót ziemnych narzędzie.

• Szybsza edycja nakładów RMS - dzięki panelowi właściwości, zawierającemu komplet informacji o nakładzie.

• Nowy edytor katalogów własnych umożliwiający prostą edycję wszystkich elementów katalogu, w tym wariantów materiałów i sprzętu, modyfikacji współczynników korekcyjnych pozycji, dodatków/potrąceń dla specyficznych warunków wykonywania roboty itp.

• Łatwiejszy import cenników i przedmiarów zarządzany wielofunkcyjnym panelem. Norma Expert rozpoznaje wszystkie popularne formaty cenników. Importuje przedmiary zapisane w plikach CSV (tworzonych np. w MS Excel), obmiary z utworzonych programami CAD dokumentów, a także z systemów PDA służących do zbierania danych na placu budowy.

Norma Expert może korzystać zarówno z cenników dostępnych na płytach CD, jak i w Internecie - w serwisie Intercenbud. Użytkownik sam ustala kryteria importu cen, decyduje o tworzeniu nowych poziomów, mając jednocześnie pełny wgląd w dane archiwalne.

W programie zmieniono i rozbudowano obsługę wydruków (możemy obecnie niemal dowolnie zaprojektować swoje formularze), wprowadzono funkcje filtrowania danych oraz graficznej interpretacji zestawień i wyników obliczeń.

Dlaczego warto już teraz zainwestować w Normę Expert?

• Normą Expert kosztorysuje się szybciej, łatwiej i wygodniej,
• Wersje Standard i Pro będą przez Athenasoft wspierane jeszcze przez ograniczony okres czasu. Nowe funkcje będą pojawiać się przede wszystkim w wersji Expert,
• Abonenci „Buduj z Głową” zachowują możliwość pracy na używanej dotąd Normie Pro lub Standard. Będą mogli zatem bezstresowo tworzyć kosztorysy nową wersją, w razie potrzeby posiłkując się starszą,
• Posiadanie najnowszej wersji programu gwarantuje, że nie spotkamy się z problemami przy odczytywaniu kosztorysów sporządzonych wersją nowszą.

Zachęcamy do kontaktu z nami i skorzystania z trwających promocji, w szczególności użytkowników Normy Standard, dla których obecna oferta jest najkorzystniejsza.

Norma - najnowsza promocja

Piątek, 22 stycznia 2010

Od stycznia, kupując pierwszą, lub kolejną licencję Normy mogą Państwo skorzystać z możliwości promocyjnego dokupienia pakietu składającego się z:

• rocznego abonamentu aktualizującego Normę i jej katalogi normatywne – „Buduj z Głową”,
• rocznego abonamentu na korzystanie z serwisu cenowego Intercenbud,
• nakładki ATH Excel umożliwiającej import kosztorysów do arkusza kalkulacyjnego MS Excel.

Koszt pakietu wynosi 600 zł netto (cena detaliczna 1 340 zł netto). Z pewnością warto rozważyć przy zakupie taką opcję.

Sekocenbud 2010

Piątek, 22 stycznia 2010

Pierwszy numer wydawnictwa Sekocenbud z kwartalnymi informacjami cenowymi do kosztorysowania jest spodziewany w połowie lutego.
Zachęcamy do zaabonowania wydawnictwa tym bardziej, że w bieżącym roku pojedyncze wydania podrożały ...

Buduj z Głową 2010, Norma 4.29

Piątek, 22 stycznia 2010

Pierwsza edycja abonamentu aktualizującego program kosztorysowy Norma (do wersji 4.29) jest spodziewana w połowie lutego.