pomocy !!!

kącik pomocy w sprawach merytorycznych.

pomocy !!!

Postprzez teklo » 22 Kwi 2013, 19:57

Witam
Panowie koledzy proszę o pomoc. Mam kłopot - otóż mam wykonać koledze (wszystko stoi na jego żonę :lol: ) kosztorys powykonawczy dla ARMiR budowy przechowalni owoców- nic strasznego. Jednakże ta Agencja zażyczyła sobie "zestawienie materiałów zużytych materiałów wyliczone na podstawie kosztorysu zużycia materiałów w robotach budowlanych" (cytat oryginalny) i niby Ok,gdyby nie fakt że ten mój znajomy część rzeczy wykonał samodzielnie głównie podsypki piaskowe (co oczywiście w oczach agencji jest kosztem niekwalifikowalnym.) Dalszy cytat z pisma ARMiR: "w przypadku, gdy część robót wykonała Pani systemem mieszanym proszę przedstawić kosztorys powykonawczy wykonany metodą kalkulacji szczegółowej, w którym z kosztu robót budowlanych wydziela się niekwalifikowalne do przyznania pomocy składniki robót budowlanych (np. wykonując samodzielnie część robót budowlanych, należy wydzielić koszt robocizny własnej jako niekwalifikowalny, narzuty kosztów pośrednich oraz zysk w zakresie wykonywanych robót, jako koszty niekwalifikowalne)". Jak to zrobić? Mam normę 4.30a i od dwóch dni nie mogę sobie z tym poradzić. Kosztorysy wykonuję od niedawna i nigdy nie robiłem w ten sposób kosztorysu powykonawczego i nie mam nawet się kogo poradzić jak to wszystko wydzielić (robociznę, materiały i sprzęt inwestora z niektórych pozycji KNR zgodnie z życzeniem ARMiR ).
Proszę o pomoc i kontakt np. meilowy: kosztorysy.krasnik@o2.pl lub tel. 792371 589
teklo

Wróć do Trudne pytania z kosztorysowania ...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość