Jak wgrać cennik pozycji jednostkowych SEKO??

Jak wgrać cennik pozycji jednostkowych SEKO??

Postprzez teklo » 05 Cze 2011, 09:23

Witam
Jestem użytkownikiem programu Norma w wersji 4.01 - mam nowy (oryginalny) cennik sekOCENBUD 1 kwartła 2011r. Zainstalowałem cenniki R,M,S - ceny uśrednione- niestety nie mam pojęcia jak wgrać cenniki pozycji jednostkowych - czy jst taka możiwość, żeby przy wykonywaniu kosztorysu uproszczonego w cenniku SEKOCENBUD od razu pojawiałyby się ceny jednostkowe dla danej pozycji które są obowiazujące. Jestem młodym kosztorysantem, więc proszę o fachową pomoc -krok po kroku jak to wgrać i czy tak można :roll: lub na meila kosztorysy.krasnik@o2.pl
Z góry dziękuję :)
teklo

Re: Jak wgrać cennik pozycji jednostkowych SEKO??

Postprzez Galeno » 06 Cze 2011, 09:02

Z tym może być problem, ponieważ struktura plików Sekocenbudu od czasu wydania Normy (4.01 zobaczyła świat w 2003 roku), nieco się zmieniła, co całkiem wystarcza, aby się ich nie udało wczytać.
Zatem zanim się weźmiesz za kosztorysowanie, warto najpierw z Normą zrobić porządek, a mianowicie: uaktualnij swoją Normę. Największe zmiany miały miejsce w latach 2004-5, gdy wchodziliśmy do Unii. Wtedy także, oprócz zaimplementowania rozporządzeń z 2004r. zrobiono porządek z poprawnością obliczania wartości kosztorysowej. Wyposażono także Normę w bardzo obszerną pomoc kontekstową (jest tam także opisany interesujący Cię import krok po kroku).
Jeśli szkoda Ci 720 zł netto na najnowszą wersję (4.34), którą np. wczytasz także przedmiary PDF, i zrobisz jeszcze parę inny pożytecznych rzeczy więcej, niż 4.01, to wymień ją sobie bezpłatnie na 4.04.
http://www.athenasoft.pl/pub_newsWiecej_371/BEZPLATNA_AKTUALIZACJA_NORMY_4.01!.html
A jeśli to nie pomoże, daj znać na priwa – coś podeślę.
Galeno

Wróć do Sekocenbud

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość