Szukaj

Strona główna Sklep Zarządzanie projektami MS Project

MS Project

MS Project

Niezależnie od branży, w której pracujesz, doświadczenia, specyfiki projektu czy sposobu zarządzania, w każdym projekcie, któym się zajmujesz dominują trzy elementy. Są to czas, pieniądze i zakres (zakres, czyli: kombinacja celów i zadań projektu oraz ilości pracy wymaganej do ich wykonania). Dotrzymanie planu wymaga codziennego weryfikowania tych czynników ...

Opis produktu

Gdyby czas, środki finansowe lub zadania projektu były nieograniczone, nie byłoby potrzebne zarządzanie nim. Niestety w większości projektów obowiązuje określony limit czasu, budżet oraz zakres zadań.

Istnieje wiele sposobów określania czasu trwania projektu. Wybór metody zależy od ograniczeń nałożonych na cały projekt, takich jak budżet, czy dostępność zasobów. Dostępność jest określona przez kalendarze projektów i zasobów, daty rozpoczęcia i zakończenia pracy, zakres oraz elastyczność zadań.
Przesunięcie dowolnego zadania powoduje zmiany, i najczęściej opóźnienia daty zakończenia projektu. Modyfikowanie zadań z kolei może, lecz nie musi wpłynąć na datę zakończenia projektu.

Jakakolwiek korekta harmonogramu projektu prowadzi najczęściej do zwiększenia kosztów, nadmiernego gromadzenie zasobów, a także zmiany zakresu projektu.

Jak widać - problemów, nawet w najprostszym zadaniu, może być wiele.

Rozwiązanie? Potrzebne jest dobre, sprawdzone narzędzie: MS Project.